ako byť úspešný v živote

Ako byť úspešný v živote a dosahovať stanovené ciele?

Nie, toto nebude žiaden univerzálny návod typu: ,,Ako byť úspešný v živote – Rob týchto 5 vecí každý deň.“ To je bullshit. Pozrime sa na úspech trocha reálnejším pohľadom.

S každým novým klientom konzultujem nielen jeho zdravotný stav, hmotnosť, telesné miery, stravovacie návyky… ale aj tú najdôležitejšiu časť: CIEĽ. Každý z nás by chcel dosiahnuť úspech v oblasti, do ktorej investuje svoju energiu, svoj čas. Ako si teda ísť pre výsledok „na istotu“?

Ako byť úspešný v živote a dosiahnuť vysnívané výsledky v chudnutí?

Chcem schudnúť 20kg za 6 mesiacov. Pre mnohých tak veľký sen, vnímaný ako životný úspech ako pre niektorých kúpa nového Mercedesu. Čiže priam nepredstaviteľný v reále. Pritom je to možné a každý deň nás obklopujú ľudia, ktorí tento cieľ nielen dosiahli, ale aj predbehli.

Rozdelenie cieľa

Keď si však týchto 20kg rozdelíme do 6 mesiacov, zistíme, že mesačne potrebujem zhodiť iba 3,33kg. To znamená, že za 1 týždeň musím schudnúť 0,83kg = zaokrúhlene 800 gramov = denne 114 gramov.

Je pre teba nemožné uveriť tomu, že dokážeš denne schudnúť 114 gramov?


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Ako byť úspešný v živote? – Analyzuj svoju cestu k úspechu.

1kg tuku predstavuje približne 7 700 kalórií. Takže potrebujem mesačne spáliť o 25 641 kalórií viac ako zjem. Strašne veľa, že? … Vôbec. Pretože, keď si týchto 25 641 kalórií vydelím 30 dňami v mesiaci, zistím, že denne potrebujem byť v deficite 855 kalórií.

Teraz si vypočítam svoj bazálny metabolický výdaj (BMR) a zistím, že môj bazálny metabolizmus predstavuje 2.400 kalórií denne. Pripočítam si k nemu svoje denné aktivity v kalóriách (cca). Ak urobím každý deň aspoň 10.000 krokov, párkrát týždenne idem cvičiť, môžem kľudne svoj základný metabolizmus rátať na 2.800 kalórií. Ak si jedálniček nastavím na 2.500 kalórií dostanem sa na deficit v priemere okolo 300 kalórií denne. Tu to vychádza mesačne len na 1,2kg tuku.

Pozor! Každou aktivitou navyše spaľuješ ďalšie kalórie a pri rozumnom rozložení jedálnička telo bude schopné maximálne produktívne využívať prijaté živiny.

Zároveň si treba uvedomiť fakt, že nie vždy je možné dosiahnuť absolútneho 100% zachovania svalovej hmoty pri kalorickom deficite. Preto častokrát nechudneme len tuk, ale aj určité množstvo svalovej hmoty. Taká je realita, takto to funguje. Zároveň stále meníme hydratáciu organizmu… A samozrejme zároveň proces spaľovania tuku navyšuje kalorický výdaj, nakoľko je naň potrebná energia. Že?

Takže reálne sa vieme naozaj dostať na schudnutých 3,33kg mesačne.

Znova, POZOR! Tu sa bavíme o vyváženej strave, nie o nejakej nepraktickej diéte, ktorá nás extrémne obmedzí a dosiahneme ňou síce rýchle, ale dočasné výsledky.

Vydržím to robiť správne 6 mesiacov (zároveň si vytvorím nové návyky) a priebežne budem optimalizovať svoj jedálniček na aktuálnu hmotnosť…

Prídem na to ako byť úspešný v živote a na ceste svojej premeny.

ÚSPECH = Ak máš cieľ, priprav si plán

Tým chcem povedať to, že sú dôležité dva faktory:

1.) Určiť si absolútne konkrétny cieľ (schudnúť 20kg, zarobiť 100.000€, naučiť psa 10 povelov…)

ako byť úspešný v živote

Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

2.) Spoznať cestu, akou dosiahnem úspech a premením svoj cieľ v realitu

Je vysoko pravdepodobné, že tvoj cieľ už niekto na tomto svete niekedy dosiahol. Môžeš sa inšpirovať príbehmi druhých ľudí. Môžeš dohľadať potrebnú literatúru a stať sa odborníkom vo svojej oblasti – pomôcť sebe a možno neskôr pomáhať druhým, ktorí sa tiež pasujú s otázkou „Ako byť úspešný v živote?“. Môžeš sa stať lídrom. Dokonca môžeš teda dokázať oveľa viac ako máš teraz v hlave nastavené – tú hornú hranicu úspechu.

Dôležité je však uvedomiť si, že nestačí iba snívať. Nestačí sa ani chopiť príležitosti, pretože príležitosť nepríde sama od seba. Všetko závisí od tvojej aktivity. A síce to znie veľmi vesmírne, ale je to pravda:

Akú energiu vysielaš, taká sa ti vracia.

Takže ak stále iba snívaš, budeš mať stále viac a viac nedosiahnutých úspechov a budeš mať viac a viac snov, pretože tráviš príliš veľa času premýšľaním nad tým:

…čo by som urobil/a keby som mal toto…

…ako by som sa správal/a keby som mal toto…

„Toto“ však nie je cesta k úspechu. „Toto“ je cesta k ceste.

Tvoj sen predstavuje cestu k tomu aby si dal svojim dňom hlbší zmysel. Aby sa stalo dosahovanie progresu samozrejmosťou a vnútornou túžbou.

Analyzuj svoj cieľ

Takže ak si chcem za 5 rokov kúpiť Mercedes za 100 000€, musím rozanalyzovať svoj cieľ:

5x 12 mesiacov = 60.

ako byť úspešný v živote

100 000€ : 60 = 1 666€.

Musím si odložiť 1 666€ mesačne na to aby som si mohol za 5 rokov kúpiť Mercedes v hotovosti.

95% ľudí povie, že je to nemožné.

A práve preto 95% ľudí nemá luxusný Mercedes.

Ten, kto verí svojim snom vie, že aj tí, ktorí dosiahli úspech museli prejsť určitou cestou. A síce to znie zase veľmi klišé a vesmírne ale… Všetci máme tých istých 24 hodín. A je na tebe, do čoho investuješ čas.

Poznám človeka, ktorý učil chlapov ako zbaliť ženy a zarobil na tom 700 000€.

Poznám človeka, ktorý nikdy nevybudoval predtým profitabilný biznis, ale začal sa živiť tým, že učil ľudí zarábať a zarobil 3 000 000€.

Poznám človeka, ktorý nevie po Anglicky ani 50 slov, napriek tomu spustil online biznis v Amerike a za prvý mesiac dosiahol tržby za viac ako 100 000€.

Všetci títo traja ľudia… sú slováci. Nemôžem si ich však dovoliť menovať.

Takže… je niečo nemožné? Iba to, čo sa nachádza v tvojej hlave v šuflíku „toto sa nedá“.

Tu je niekoľko ďalších tipov ako sa dajú ušetriť peniaze.

Keďže túto stránku čítajú väčšinou ľudia, pre ktorých je úspech, ak by dokázali schudnúť…

Považuješ dosiahnutie konkrétnej hmotnosti za úspech?

Máš konkrétny cieľ?

Chceš poznať know-how ako byť úspešný v živote?

Vieš, že chceš za xy mesiacov vážiť xy kilogramov?

Môžem ti ukázať cestu.

Mám za sebou stovky úspešných premien s klientmi… ale to už vieš… a keď to náhodou nevieš, môžeš si to pozrieť TU.

A spoločne dosiahneme úspech. Pretože Spolu Sme Silnejší 🙂

P.S.: Pridajte sa do našej FIT komunity na Facebook-u. Ak vás zaujíma zdravý životný štýl, jednoznačne patríte k nám.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.