ako najrýchlejšie schudnúť

Ako najrýchlejšie schudnúť? Toto určite nerobte!

Ako najrýchlejšie schudnúť? Je to trendy. Sme doslova obklopení dokonalosťou a tak nie je nič zvláštne na tom, že málokto je spokojný so svojou postavou.

Napriek tomu, že obezita patrí medzi najviac riešené svetové problémy, ešte stále existuje extrémne množstvo ľudí, ktorí veria fámam o chudnutí.

Pravdou je, že ak chcete schudnúť, nemusíte nasledovať žiadne zložité postupy. Už ste určite veľakrát počuli, že je dôležité mať vyšší kalorický výdaj ako príjem. To znamená – viac energie minúť (pohybom, dennými aktivitami, životom) ako zjesť.

ako najrýchlejšie schudnúť

Potom prichádza už náročnejšie vysvetlenie, kde sa rieši konkrétny jedálniček, výpočet bazálneho metabolizmu, rozdelenie makroživín do jednotlivých jedál, výber potravín do jedálnička, počítanie ich množstva, časový manažment príjmu makroživín a tak ďalej… ale to už sa bavíme trocha odbornejšie.

Dnes chcem v prvom rade prebrať 5 najčastejších mýtov, s ktorými sa denno-denne stretávam pri ľuďoch, ktorí ma kontaktujú s túžbou schudnúť.

Ako najrýchlejšie schudnúť? Čomu sa treba vyvarovať?


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

1.) Hlad

Presne tak. Síce to znie možno neuveriteľne, ale hlad nie je náš kamarát. Hlad je ukazovateľom, že už je „prázdno“. Už nie je s akou potravou pracovať a je potrebný ďalší príjem energie. Ak energia nepríde, telo skôr „zaútočí“ po svalových bunkách, pretože z nich dostane energiu ľahšie ako z tých tukových. Preto práve správnym jedálničkom ochraňujeme svalovú hmotu a umožňujeme telu spaľovať tuky na energiu.

2.) Kvantá zeleniny

Zelenina je super. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov, fytochemikálií a v neposlednom rade aj vlákniny. Avšak neobsahuje bielkoviny a tuky. A to sú extrémne dôležité makronutrienty, bez ktorých sa nedá dlhodobo vydržať. Pretože… Bielkoviny sú základnou stavebnou jednotkou, sú akoby „energeťákom pre svaly“. Sú dôležité pre mnoho základných funkcionalít ľudského organizmu.

No a tuky? Viem… tých sa bojíte… pretože… vy chcete schudnúť. Vďaka tukom (v strave) dokáže vaše telo produkovať hormóny, udržovať ich rovnováhu a „pracovať“ s prijatými vitamínmi. Bez hormónov a imunity telo nebude schopné správnej funkčnosti. A preto, pri snahe schudnúť, musíte jesť aj bielkoviny aj tuky. Nie iba zeleninové šaláty. Strach z jedla je horší ako strach z pavúkov.

3.) Ako najrýchlejšie schudnúť – káva, džús, čokoláda pomôžu pri chudnutí?

Veľmi nerád sa vyjadrujem k tejto téme, pretože by som bol najradšej typický slovák… ale to by tu bolo všetko vyhviezdičkované ***… Takže… žiadna káva, džúsik, čokoláda ani iné čarovné doplnky z multi-level-marketingových systémov, ktoré vám ponúkajú čarovné chudnutie a zároveň úžasný zárobok z domu – NEFUNGUJÚ. Jednu ruku položím na bibliu, druhú dám do ohňa a s presvedčením poviem, že je to iba ťahanie peňazí z naivných ľudí. Hawk.

4.) Spaľovače tukov

Pozor. Toto už nie je káva, džúsik, či čokoláda. Bavíme sa o reálnych spaľovačoch tukov, ktoré obsahujú kofeín, taurín, karnitín a ďalšie zložky, ktoré reálne pomáhajú spaľovať tuk. Pomáhajú. Nepália ho priamo. Práve pri správne nastavenom jedálničku a deficite energie pomáhajú organizmu premieňať tukové zásoby a využívať ich na energiu. Zároveň prirodzene zvyšujú denný výdaj energie. Toto je ich funkcia. Takže spaľovače tukov pri snahe schudnúť dokážu pomôcť iba s podmienkou, že je splnený absolútne najzákladnejší parameter chudnutia: Kalorický deficit vďaka správne nastavenému jedálničku.

5.) Extrémne veľa kardia je odpoveďou na otázku „Ako najrýchlejšie schudnúť?

Áno. Plávaním, behom, chôdzou a inými kardio-aktivitami zvyšujeme kalorický výdaj. A je to super. Mali by sme nejakú kardio činnosť robiť každý deň, pretože zároveň prospieva nášmu všeobecnému fyzickému zdraviu (produkcia „šťastných“ hormónov, stabilizácia produkcie inzulínu, prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami…). Ale netreba zabúdať na to, že čím viac spálime kalórií, tým viac musíme aj zjesť. Žiaľ, nefunguje to tak, že čím väčší kalorický deficit, tým viac sa vám podarí schudnúť. To by potom fungovalo hladovanie, kávičky a ostatné hlúposti… Musí to mať celé logický systém. Preto odporúčam striedať kartio tréning s anaeróbnym tréningom (silovým). Stimulácia svalovej hmoty je perfektným prostriedkom na výšenie bazálneho metabolického výdaju a priamym pomocníkom pri spaľovaní tuku.

Aké je riešenie problému „Ako najrýchlejšie schudnúť?“

ako najrýchlejšie schudnúť

Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

Viem, tento článok vám povedal to, čo ste si možno už mysleli. Opakovanie je však matka múdrosti a je dôležité si raz za čas pripomenúť, že snaha schudnúť je zároveň snahou dosiahnuť úrovne označenia svojho života ako zdravého životného štýlu. A to je dlhodobá vec.

Preto vám odporúčam – cvičte v rámci svojich časových, pohybových a kondičných možností, neodmietajte pohyb, jedzte pravidelne a majte vo svojom jedálničku systém a to najdôležitejšie – robte to dlhodobo.

Ak trpíte nadváhou, je to výsledkom dlhodobého procesu, ktorý sa dial nielen vo vašom žalúdku ale aj vo vašej hlave. Preto si doprajte postupnú premenu ako samotného vzhľadu tak aj zmýšľania a vnímania stravy ako takej.

Strach z jedla nikdy nebude dobrým sprievodcom životom.

Robte to správne, efektívne a cíťte sa spokojne.

P.S.: Pridajte sa do našej FIT komunity na Facebook-u. Ak vás zaujíma zdravý životný štýl, jednoznačne patríte k nám.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.