ako začať s chudnutím

Neviete ako začať s chudnutím – 10 spôsobov motivácie

Neviete ako začať s chudnutím, pretože sa neustále motáte v bludnom kruhu? Viete, čo chcete, viete ako na to, ale neviete sa dokopať k realizácií? Už ste to skúšali niekoľkokrát, ale nikdy vám to nevyšlo? Chýba Vám motivácia a odhodlanie?

Nebojte sa, tiež to poznáme. Nie každý deň vykročíme tou správnou nohou a musíme samých seba prehovárať, aby sme vôbec vstali z postele. Keď sa k tomu nakoniec odhodláte, viete, aký je to skvelý pocit? Vyhrať sám nad sebou? Neopísateľný!

Tu je pár tipov ako to robíme my!

1. Položte si základnú otázku – prečo chcete schudnúť?

Čo vás viedlo k tomuto kroku?

Pripomínajte si, prečo to robíte.

Ak vám lekár na základe vášho zdravotného stavu odporučil redukciu váhy, zamyslite sa nad tým, aký vplyv môže mať vaša životospráva na vaše zdravie z dlhodobého hľadiska.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Pýtate sa sami seba „Ako začať s chudnutím?“ Motivujte sa, pretože motivácia, ktorá pochádza z nášho vnútra je tá najsilnejšia a najúčinnejšia.

2. Ako začať s chudnutím? – Skúste si viesť denník

Pokojne si založte zošit do ktorého si zapíšete svoje myšlienky, dôvody pre ktoré ste sa rozhodli zmeniť svoj postoj. Napríklad opíšte nelichotivé partie vášho tela, svoje doterajšie stravovacie návyky, zlozvyky, ktoré máte, zlyhania, ktoré vám vždy zabránili dosiahnuť vytúženú premenu.

Do zošita si môžete značiť, čo všetko ste za daný týždeň/mesiac konzumovali a na základe výsledkov budete vedieť posúdiť, ktoré zmeny vo vašom jedálničku boli pre redukciu vašej váhy účinnejšie.

Používajte zošiť ako motiváciu, keď budete mať pocit, že sa odchyľujete od nastaveného plánu a vzďaľujete sa tak svojmu cieľu.

Tento zošit bude slúžiť ako samomonitorovanie iba pre vás a preto sa nemusíte pred nikým hanbiť , ak si doňho poznačíte aj nejaké to zlyhanie.

3. Vizualizujte si svoje ciele

ako začať s chudnutím

Vaše sny, ciele a vízie by nemali zostať iba v slovnej podobe. Vizualizujte si, aké možnosti sa vám otvoria, keď dosiahnete premenu o ktorú sa usilujete. Ako budete vyzerať? Ako sa budete cítiť? Akú radosť budete prežívať, keď oblečiete rifle, ktoré ste nosili pred tehotenstvom?

Viem, že počas dosahovania cieľa na vás budú číhať rôzne prekážky a pokušenia. Dôležité je mať správne nastavené myslenie a zameriavať sa na kroky, ktoré musíte urobiť, aby ste dosiahli výsledky.

Je lepšie stanoviť si viacero malých cieľov ako jeden veľký. Vyhnete sa tak zbytočnej frustrácií, ktorá vedie k zlyhaniu.

Napríklad – chceli by ste schudnúť 15kg. Určite si preto čas, ktorý bude vaša premena vyžadovať – cca 3 mesiace. Každý mesiac je vašim cieľom schudnúť 5kg. Rozdelili ste tak svoj cieľ na viacero malých.

Vaše ciele sú vám na dosah, poznáte cestu ako začať s chudnutím, stačí po nej kráčať a zotrvať.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

4. Na ceste „Ako začať s chudnutím?“ buďte realisti.

Ak máte niekoľko rokov problém s váhou, skúšali ste delenú stravu, detoxové dni, vynechávanie príloh a stále sa vám nepodarilo schudnúť, čakáte, že teraz schudnete neuveriteľné čísla behom pár dní? Omyl. Takto váš organizmus nefunguje a buďte za to vďační. Treba si uvedomiť, že kilá, ktoré si so sebou nosíte ste nenabrali za pár dní, nemôžete preto očakávať, že sa teraz rýchlo samé od seba vyparia.

Pri zdravom chudnutí, ktoré vás učí novému životnému štýlu a nie drastickým hladovkám je odporúčaná zdravá miera chudnutia 3-5kg za mesiac.

Buďte preto trpezliví, zotrvajte, osvojte si zdravé stravovacie návyky a vyhnite sa jojo efektu, ktorý sa po držaní nezmyselných diét vždy dostavil. Nemám pravdu?

5. Doprajte si odmenu

Gratulujem, podarilo sa vám osvojiť si základné princípy ako začať s chudnutím efektívne a dosiahli ste niektorý zo svojich cieľov? Nezabudnite sa odmeniť!

Ciele, ktoré dosahujete na ceste za vysnívaným finálnym cieľom sú veľkou motiváciou, ktorá vás bude hnať vpred. Budete sa tak tešiť aj z tých najmenších úspechov.

Snažte sa vyhnúť odmeňovaniu seba samého prostredníctvom jedla. Doprajte si namiesto kalorickej odmeny oddychový deň, kedy sa budete venovať sami sebe, pripravte si napríklad bublinkový kúpeľ, stretnite sa s priateľmi, choďte do kina, kúpte si niečo pekné, čo vás poteší.

6. Ako začať s chudnutím a ako sa tešiť z úspechov?

Každý človek potrebuje (v individuálnej miere) sociálny kontakt. Nebojte sa preto povedať o svojich cieľoch, dosiahnutých úspechoch blízkym, rodine, priateľom. Verte, že obdiv a uznanie sú výbornou formou motivácie, ktorá vám dodá energiu a silu zotrvať.

Chodíte si zabehať alebo navštevujete fitness centrum? Nájdite si sparing partnera. Môžete sa motivovať a keď jeden z vás nebude mať práve najlepší deň a bude strácať motiváciu, podržíte sa  navzájom.

Zdieľajte svoje úspechy s komunitou ľudí na sociálnych sieťach, ktorí majú rovnaké záujmy ako vy. V našej skupine na Facebooku to funguje, navzájom si fandíme, motivujeme sa, zdieľame spolu recepty a inšpirácie.

7. Nepokazte jedným jedlom celý deň

Ak sa vám náhodou stalo, že ste neodolali a porušili nastavený jedálniček, nezúfajte. Jedno jedlo nezničí celý váš doterajší postup. Snažte sa o to, aby sa slabé chvíľky neopakovali a nepretrvávali celý deň.

Napríklad – Ak ste si na obed v reštaurácií objednali nezdravé jedlo na ktoré ste mali chuť, v poriadku. Zvyšok dňa pokračujte v nastavenom stravovacom pláne a na večeru si dajte niečo ľahšie.

Nevyčítajte si, že ste zhrešili. Kedy naposledy ste obedovali v reštaurácií?

Ak aj napriek tomu máte výčitky a pocit zlyhania, nazrite do svojho zošita, ktorý bol určený presne pre tieto situácie.

8. V prvom rade sa musíte páčiť najmä sami sebe

Nie je to úžasný pocit, že pred mesiacom ste ani poriadne nevedeli ako začať chudnúť, čo je to drep a klik, no dnes vám to ide opäť o niečo lepšie? Ako sa cítite, keď na sebe pozorujete pozitívne zmeny? Je to pre vás dostatočne motivujúce?

A čo ten nový účes? Nie je to tým, že konečne začínate mať radi sami seba?

Výborne, doprajte si zmenu, kúpte si nový kúsok oblečenia, ktorý zvýrazňuje zmeny na vašom tele alebo si konečne bez hanby doprajte vytúženú masáž.

9. Cvičte tak, ako vás to baví

Vyhovuje vám cvičiť osamote, so sparing partnerom alebo v skupine? Vo fitness centre, doma alebo v prírode?

Nájdite si spôsob, aký vám najviac vyhovuje, pretože fyzická aktivita je najlepší štart ako začať s chudnutím.

Niekomu pri cvičení pomáha, keď počúva hudbu a dosahuje tak lepší výkon. Nebojte sa experimentovať.

10. Kúpte si štvornohého miláčika

Pes vás veru nenechá sedieť doma na zadku. Vyžaduje starostlivosť a aktivitu, preto je výborným spoločníkom pri chudnutí.

Štvornohý člen rodiny bude vždy nadšený, ak bude mať príležitosť vykonávať spolu s vami fyzickú aktivitu. Preto sa nevyhnete pobytu v prírode, kde načerpáte motiváciu a novú energiu do ďalších dní.

Chýbala vám motivácia ako začať s chudnutím?

ako začať s chudnutím

Motivácia je hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje cestu a úspešnosť dosiahnutia vášho cieľa. Nezabudnite sa odmeňovať, denno-denne motivovať, učiť sa sebaláske a vybrať si tie spôsoby, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vašu premenu.

Práve pri dosahovaní cieľov sa častokrát stretávame s otázkami „Ako začať s chudnutím?, Ako sa správne motivovať?, Ktoré potraviny konzumovať? Aká je najlepšia forma pohybu?“

Každý z nás je iný a prístup je preto ku každému klientovi individuálny.

Ak máte záujem o to, aby sme vám na ceste za vašimi cieľmi robili spoločnosť, pomáhali vám zotrvať, naučili vás princípy zdravého a efektívneho chudnutia, neváhajte nás kontaktovať ešte dnes.

Už teraz sa tešíme na spoluprácu.

P.S.: Pridajte sa do našej FIT komunity na Facebook-u. Ak vás zaujíma zdravý životný štýl, jednoznačne patríte k nám.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.