ako žiť zdravý životný štýl

4 PILIERE ÚSPECHU: Ako žiť zdravý životný štýl

Dosiahnuť úspech v živote je snom každého z nás. Úspech však zároveň znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho je to stabilná práca, pevné rodinné zázemie, byť obklopený láskou…

V našom prípade, väčšina ľudí, ktorí nás kontaktujú, túžia spoznať návod ako žiť zdravý životný štýl.

Pravdou je, že univerzálny návod neexistuje a rovnako pravdou je, že žiť zdravo je maratón, nie šprint.

Nie je dňa, čo by sme v e-mailoch nečítali: ,,Poraďte mi, ja mám naozaj veľkú motiváciu, ale vôbec neviem, ako začať. Poraďte mi, prosím, ako žiť zdravý životný štýl?“

ako žiť zdravý životný štýl - stolička

Títo ľudia majú motiváciu. Preto nám napísali e-mail a preto hľadajú riešenie svojho problému. Avšak ak to myslíte so svojou zmenou skutočne vážne, potrebujete, aby vám to bolo prirodzené a jednoduché.

Predstavte si: Ako by sa vám sedelo na stoličke, ktorá má iba 1 nohu?


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Pravdepodobne by to v skutočnosti prirodzené a jednoduché nebolo. Práve preto sedíme na stoličkách, ktoré majú 4 nohy, pretože majú pevný základ a dokážu nás udržať tak dlho, ako potrebujeme.

Nepremýšľame nad tým. Jednoducho sedíme.

Príde vám to hlúpy príklad? Ak chcete naozaj vedieť ako žiť zdravý životný štýl, musíte sa na to pozrieť inými očami.

Predstavte si, že zdravý životný štýl je stolička. Ak chcete, aby ste na tejto stoličke vydržali, potrebujete získať stabilitu a istotu.

A práve stabilitu a istotu vám prinesú tieto 4 piliere úspechu:

1.) Zdravie

Samozrejme, zdravie je to najcennejšie. Je to niečo ako soľ nad zlato. Neuvedomujeme si jeho hodnotu, kým ho máme. Ak ho však stratíme, nie je nič, po čom by sme túžili viac. Zdravý človek dokáže robiť všetko, čo si zaumieni.

Zdravie je prvým pilierom našej stoličky ako začať žiť zdravý životný štýl. Je dôležité si uvedomiť, že naše zdravie je odrazom toho, čo jeme a toho, ako sa hýbeme. Tieto dva faktory majú zas priamy vplyvv na to, aké hormóny v našom “systéme” dominujú a tým pádom má strava a pohyb zároveň priamy vplyv na našu náladu. A teda úroveň stresu sa priamo odzrkadluje tiež na našom zdraví.

Je to ako puzzle. Všetko musí do seba zapadnúť. Prvý impulz však musí prichádzať od nás. Musíme si uvedomiť hodnotu svojho zdravia a v čo najväčšej možnej miere prispôsobiť svoj životný štýl jeho budovaniu a podporovaniu.

2.) Identita

Identita predstavuje vašu osobnosť. To, ako vás vidia ostatní a zároveň to, ako sa vidíte vy. Akú energiu zo seba vyžarujete, kým ste a kým sa chcete stať. Uprednostníte ležanie na gauči a bedákanie nad životom alebo vstanete a “Idem, riešim” ako pani Gizka?

Vaša identita je vašou prezentáciou a síce všetci srdcervúco tvrdíme, ako je nám jedno, čo si o nás druhí myslia… Ruku na srdce. Nie je nám to jedno. Minimálne nám to nie je jedno v okruhu našich najbližších ľudí, ktorí sú nám najvzácnejší a najdôležitejší.

Dokážte to nielen sebe, ale aj všetkým okolo vás. Nehľadajte motiváciu, staňte sa ňou.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

Vaša identita je druhým pilierom stoličky, ktorá nás učí ako žiť zdravý životný štýl stabilne a s istotou. 

Neprišli ste sem snívať, prišli ste si plniť sny. Nenechajte teda svoju identitu nikdy ovplyvniť nepriaznivými okolnosťami a bez emócií vstaňte a riešte každý vzniknutý problém, prechádzajte cez každú prekážku.

Nie je úspešný ten, čo nikdy nespadol ale ten, kto spadol a vždy vstal a šiel ďalej.

3.) Návyk

Hovorí sa, že ak vykonávate nejakú činnosť aspoň 66 dní po sebe, vytvoríte si návk. Návykom môžeme rozumieť napríklad aj šoférovanie auta. Nepremýšľate nad tým, či stlačíte spojku, zaradíte dvojku alebo šliapnete na brzdy. Urobíte to intuitívne, pretože váš návyk vám dovoľuje nad tým nepremýšľať, pracovať automaticky.

Rovnako je vašim návykom napríklad ráno vstať a ísť na toaletu. Nepremýšľate nad tým, pretože to robíte už roky. Avšak boli časy, kedy to tak nebolo a mamička musela meniť plachtu na posteli každé druhé ráno.

Chcete vedieť ako žiť zdravý životný štýl? Vytvorte si návyk.

Na začiatku to, samozrejme, nebude jednoduché. 

Pri budovaní návykov pre zdravý život vám pomôžu tieto 3 body

  • Stiahnite si aplikáciu – Pripomínač pitia vody, ktorá vás bude na mobilnom zariadení pravidelne upozorňovať, že sa máte napiť vody.
  • Dajte do svojho kalendára plán na cvičenie týždeň vopred. Pozrite sa, kedy by ste, teoreticky, mohli mať čas. Aspoň 20 minút. A naplánujte si tam cvičenie. Akékoľvek. Či už to bude rýchla chôdza, brušáky doma, kliky alebo čokoľvek. Hýbte sa. Aspoň 3x týždenne
  • Nechajte si vypracovať jedálniček na mieru od odborníkov. Práve ten vám zabezpečí dostatok energie na všetky denné aktivity a kvalitnú regeneráciu počas spánku. Zároveň sa nebudete musieť obávať hladovania alebo jedenia toho, čo vám nechutí. Je samozrejmé, že nutrične vyvážený jedálniček ide “ruka v ruke” s návodom ako žiť zdravý životný štýl. Nepodceňujte túto časť, pretože je jedna z najdôležitejších. S týmto vám vieme pomôcť.

4.) Motivácia

Štvrtým pilierom našej stoličky úspechu je motivácia. To je to, čo ste mali na úplnom začiatku, keď ste nám písali e-mail. Týmto to začalo.

ako žiť zdravý životný štýl - úspech

Ak však chcete na svojej stoličke sedieť s istotou, stabilne a dlhodobo, potrebujete 4 nohy. A teda 4 piliere úspechhu: Ako žiť zdravý životný štýl.

Motivácia je to, na čo si spomeniete vždy, keď si nebudete vážiť svoje zdravie, keď si nebudete vážiť svoju identitu (seba) alebo keď budete mať chuť sa vykašlať na pohyb.

O zdravej strave sa nebavíme, pretože, tá bude pre vás hračka, keď budete držať v rukách svoj jedálniček na mieru. To je jasné ako facka. Bez debát.

Motivácia je to, čo vás poháňa v ťažkých časoch. Motivácia je neoddeliteľnou súčasťou vašej cesty za zdravým životným štýlom. Nezabúdajte však, že si musíte predovšetkým uvedomiť 3 aspekty, ktoré sú súčasťou našej stoličky.

Ešte stále si kladiete otázku „Ako žiť zdravý životný štýl?“

Veríme, že po prečítaní tohto článku si uvedomujete dôležitosť všetkých pilierov a vaša stolička je v tejto chvíli tak silná, že z nej už spadnúť nemôžete.

Zároveň uvedomenie si všetkých vecí posilnilo vašu poslednú nohu stoličky (motiváciu) tak, že sa cítite oveľa silnejší a odhodlanejší ako doteraz.

Spolu Sme Silnejší, spolu to zvládneme.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.