kedy je najlepšie cvičiť

Kedy je najlepšie cvičiť? Stále! 8 spôsobov, ako sa viac pohybovať v každodennom živote

Nájsť si čas na cvičenie môže byť niekedy v dnešnej uponáhľanej dobe skutočne náročnou úlohou. Pýtate sa, kedy je najlepšie cvičiť? Odpoveď je: Stále. Predstavíme vám 10 spôsobov ako to môžete urobiť aj vy.

Za posledné roky sme si uvedomili, že fráza „zacvičím si neskôr, keď toto dokončím…“ skutočne nefunguje.

Síce pracujeme v oblasti zdravého životného štýlu, no aj napriek tomu veľmi dôverne poznáme frázu „nemám čas“.

Predstavte si, že vstávate pred 05:00 ráno, aby ste stihli všetky ranné povinnosti a od 06:00 ste už v práci, odkiaľ častokrát odchádzate vo večerných hodinách, okolo 20:00 (niekedy aj neskôr).

Ale… to vám nemusíme vysvetľovať. Určite dôverne poznáte, čo to je nemať čas a riešite otázku:

Kedy je najlepšie cvičiť?

V tomto článku nebudeme rozoberať, či má väčšiu efektivitu cvičiť ráno alebo večer.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Odpoveď na túto otázku je: Hýbte sa vždy, keď sa dá.

Aké jednoduché, však? 🙂

Dnes si predstavíme 10 spôsobov, vďaka ktorým sa dokážete počas každodenného života viac pohybovať, bez toho, aby ste si museli rezervovať čas navyše z vášho beztak nabitého programu:

1. Neleňte, choďte po schodoch.

Viem. Toto je také nudné a počuli ste to už minimálne stotisíckrát. Napriek tomu je to jeden z najlepších tipov, ktoré vám môžeme dať. Otázku kedy je najlepšie cvičiť vám zodpovedajú hlavne jednoduché princípy, ktoré môžete zmeniť kedykoľvek… Čítajte ďalej.

Chodenie po schodoch namiesto výťahu zvyšuje vašu srdcovú frekvenciu, pomáha udržiavať rovnováhu a zvyšuje silu nôh. Ak vám to príde ľahké, môžete si to sťažiť (ale opatrne): pri stúpaní do schodov nechajte pätu „trčať“ z okraja schodu, aby ste posilnili viac lýtka, alebo choďte po dvoch schodoch naraz a nasimulujete výpady.

Vynechajte výťah a vaše telo a srdce sa vám poďakujú.

2. Ak sa vám to dá, povedzte aj svojim kolegom a biznis partnerom, kedy je najlepšie cvičiť. Pri stretnutiach! Robte „pešie meetingy“.

Znie vám to šialene? Nemusí to byť úplne tak. Vedecké výskumy ukazujú, že chôdza zvyšuje kreativitu a zlepšuje duševnú bystrosť (1, 2).

Ak máte túto možnosť, požiadaje svojich kolegov o „pešie meetingy“, choďte sa prejsť (alebo môžete ísť z firmy peši na kávu, kde doriešite ostatné a zas peši naspäť). Uvidíte, že síce v prvom momente sa na vás budú pozerať, či vám nešibe, ale nakoniec to ocenia a budú si pochvaľovať.

Pracujete z domu? O to jednoduchšie! Naplánujte si aspoň jeden hovor denne, počas ktorého absolvujete prechádzku. Nepotrebujete stále čumieť na obrazovku prezerajúc si tabuľky. Zapojte slúchadlá, strčtve telefón do vrecka a zvýšte svoju kreativitu zdravou chôdzou.

3. Vymeňte svoju stoličku v kancelárií za fitloptu.

Je to naozaj lacné a jednoduché. Objednajte si fitloptu v potrebnej výške k vášmu stolu a aspoň na 1/3 vášho času za počítačom vymeňte kancelársku stoličku za túto balančnú pomôcku.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

fitlopta v kancelarii

Sedením na fitlopte aktivujete stabilizátory a to vám pomôže posilniť brucho. A predsa, po tom všetci tak túžime… Okrem krajšej figúry a viac spálených kalórií vám takéto sedenie môže pomôcť pri bolestiach chrbtice. A keď budete chvíľku v kancelárií sami, môžete na nej urobiť zopár opakovaní skracovačiek, alebo iného cviku. Naštartujete tak nielen svoje telo, ale aj podporíte pozitívne myslenie.

Veď, kedy je najlepšie cvičiť? Vtedy, keď vám to „nezožerie“ ani kúsok vášho osobného času 😀 V práci!

4. Chcete vedieť, kedy je najlepšie cvičiť? Môžete začať hneď ráno po príchode do práce: Zaparkujte ďaleko.

Áno, áno… Všetci sa snažíme získať to najlepšie parkovacie miesto, ideálne hneď pri dverách do kancelárie. Veď je to praktické, však? Vyložme si karty na stôl…

Ak zaparkujete 300 metrov od budovy kancelárie, koľko času vám zaberie chôdza? 2 minúty? Aj to, ak pôjdete slimačím tempom… Naspäť sú to ďalšie 2 minúty. Obetujete dohromady maximálne 4 minúty z vášho dňa, ktoré vám však pomôžu spáliť viac kalórií, rozhýbať črevá, prekrviť svaly.

Mnoho benefitov za malý krok. Toto sa naozaj oplatí…

P.S.: A dokonca ešte jednoduchšie splníte cieľ denného počtu krokov.

5. Sex. Áno, o tom sa až tak nahlas nemôže hovoriť. Ale je to tak… Majte viac sexu.

Nemáte zač. Niektoré staršie výskumy uvádzajú, že sex spaľuje kalórie rýchlosťou približne 3 kalórie za minútu u žien a približne 4 kalórie za minútu u mužov (3).

Ešte stále pátrate po zodpovedaní otázky: Kedy je najlepšie cvičiť?

Už viete, že je to počas bežného pracovného dňa, ale tento bod… tento piaty jedinečný a obľúbený bod… Ten môžete praktizovať aj hneď ráno, alebo večer po náročnom dni (a okrem spálených kalórií vyventilujete psychiku). Na túto tému sme písali samostatný článok, ktorý určite stojí za prečítanie (klik sem).

6. Pes je najvernejší priateľ človeka. A jeden z najlepších donucovacích prostriedkov na pohyb.

Ak ešte psíka nemáte, pred jeho kúpou vás chceme inšpirovať. Nemusíte si kupovať šteniatko, ktoré ešte nemá žiadne návyky a keďže tu riešime, kedy je najlepšie cvičiť, tak asi nebudete mať čas ho učiť hygienickým návykom a tak ďalej… Pri hľadaní najlepšieho kamoša, ktorý vám pomôže spaľovať kalórie môžete zároveň urobiť dobrý skutok a zachrániť život adoptovaním. Sami sme boli súčasťou jednej takejto adopcie (príbeh tu) a nikto zo zúčastnených neudržal slzy šťastia. Teraz je z toho veľká láska…

Kedy je najlepšie cvičiť? Tara

No a späť k téme… Psíka treba venčiť, socializovať a unaviť. To spadá do našich plánov – viac pohybu, nie? Tu asi netreba viac vysvetľovať

7. Uvoľnite sa, choďte sa zabaviť. Prestaňte stále hovoriť „nie“.

Nie je nič zlé na tom (v akomkoľvek veku) si ísť v piatok zregenerovať psychiku na koncert, diskotéku, alebo iné aktívne podujatie. Čo myslíme tým – „aktívne“? Že budete tancovať! Takže znova… Kedy je najlepšie cvičiť? Stále. Aj v noci 🙂

Presne tak. Nehovorte neustále „nie“ a užite si príležitosti, ktoré máte. Okrem toho, že sa skvelo zabavíte, tak spálite dostatočné množstvo kalórií – ak ich, samozrejme, nedoplníte alkoholom 🙂 (…o alkohole pri chudnutí nájdete článok tu).

8. Pri pozeraní seriálov môžete „ležať“ aj aktívne.

Strečing je nazanedbávanejšia súčasť tréningu športovcov a zároveň jeho absencia v živote aj neaktívnych ľudí so sebou prináša ideálne prostredie pre zranenia, bolesti chrbtice, nesprávne držanie tela atď.

Kedy je najlepší čas cvičiť? Aj večer pri telke! Aj na gauči sa môžete ponaťahovať a dať si malú „mini-jógu“, ktorá vám pomôže v ohybnosti a zároveň aj pri spaľovaní kalórií.

Je teda pri chudnutí dôležité cvičiť?

Cvičenie je efektívnou pomôckou, vďaka ktorej:

ALE!

Cvičenie nie je „gro“ chudnutia. Gro chudnutia sa nachádza tam, kde sa nachádza svetlo života mnohých…

V chladničke.

Prispôsobte teda v prvom rade svoj jedálniček vašim chuťovým bunkám, aktivitám, časovým možnostiam a ďalším preferenciám a následne sa snažte hovoriť pohybu ÁNO. Veškerému. Takže chodievajte po schodoch, rozviažte si šnúrky, zaviažte si šnúrky, nepoužívajte obuvák, parkujte ďalej od cieľa, a tak ďalej, a tak ďalej…

Toto sú všetko malé princípy, ktoré vám pomôžu z dlhodobého hľadiska a po pospájaní veľkej skladačky získať to, po čom túžite: vysnívanú postavu.

Do absolútnej hĺbky rozoberáme tieto témy s našimi klientmi, ktorí vstúpili do programu a teda získali aj jemu prislúchajúce bonusy, ako napríklad:

  • E-book: Krok za krokom ku zdravému životnému štýlu
  • Nutričné tabuľky s automatickým výpočtom
  • Prémiové video #1: 5 krokový systém: Ako postupne, bezbolestne a trvalo zmeniť stravovacie návyky
  • Prémiové video #2: Ako urýchliť celý proces a páliť tuky 2x rýchlejšie
  • Prémiové video #3: Ako udržať dosiahnuté výsledky a vybudovať svoj vlastný systém stravovacích návykov

Chceli by ste byť súčasťou programu na chudnutie aj vy?

Žiadny problém. Sme pripravení pomôcť komukoľvek a veľmi nás to teší. Najskôr si vyberte svoj program (ponúkame 1-mesačný, 3-mesačný a 6-mesačný) a potom vypíšte spoznávací dotazník (skutočne rozsiahly dotazník, kde zbierame všetky potrebné informácie pre prípravu jedálnička na mieru – vyberáte si aj z dlhého zoznamu potravín, ktoré môžeme použiť vo vašom jedálničku = to, čo vám nechutí sa v ňom garantovane NEBUDE nachádzať).

Svoj program si môžete vybrať kliknutím sem.


Takže nakoniec… Kedy je najlepšie cvičiť? Stále 🙂

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.