kuracie prsia

Kuracie prsia v arašidovej omáčke

Príprava tohto jedla vznikla celkom náhodou. Navážila som si kuracie prsia, všetko pripravila a potom pozerám do rozpisu, že chýbajú tuky a že môžem použiť arašidové maslo. A tak tu máme veľmi príjemný obed – Kuracie prsia v arašidovej omáčke. Môžete vyskúšať.

P.S.: Nezabudnite sa pochváliť svojim výtvorom v našej súkromnej FIT komunite na Facebooku. Veľmi sa tešíme 🙂

Čo budete na kuracie prsia v arašidovej omáčke potrebovať?

 • 80g kuracie prsia
 • 50g zdravé fazuľky mrazené
 • 30g arašidové maslo
 • 50g ryža
 • 1pl olivový olej
 • 1ks cesnak (strúčik)
 • soľ, čierne korenie
 • chilli (len ak chcete)
 • cvikla (zeleninová obloha)

Postup:

kuracie prsia
 1. Dajte si variť ryžu, takú aká vám chutí. Na diel ryže dajte rovnaký diel vody, pridajte soľ a na miernom ohni pod pokrievkou povarte do mäkka.
 2. Kým sa ryža varí, nakrájajte si kuracie prsia na rezančeky až rezence (kľudne aj na kocky). Jemne ich osoľte a okoreňte čiernym korením. Na panvici alebo woku rozpálte olej a pridaj prsia, jemne osmažte kým sa póry mäsa nestiahnu a potom podlejte troškou vody (cca 1/2dcl). Teraz nastáva moment či chilli áno alebo nie, pridajte ako vám chutí. Ja mlynčekom Kotányi otáčam niekoľkokrát, lebo pikantné ľúbim.
 3. K mäsu pridajte mrazené zelené fazuľky. Ja dávam tie dlhé (nekrájané) a najviac mi chutia od Bonduelle, ale napríklad aj vlastná značka Billa má veľmi dobré, sú také hrubšie a nerozmágajú sa v jedle.
 4. Keď sa fazuľky prehrejú, pridám do takmer hotovej zmesi arašidové maslo, ktoré sa v šťave z mäsa krásne rozpustí a prepojí ingrediencie aj chute.
 5. Použite veľa čerstvej zeleniny ako oblohu, vyberajte rôznofarebné druhy, nezabudnite že budete jesť aj očami. K tomuto jedlu mi chutí aj na jemno postrúhaná cvikla, ktorú si kupujem už ako hotovú, uvarenú (pozor len v náleve) a na jemno si ju nastrúham. Zelenina zasýti, má veľa vlákniny, vitamínov aj minerálov.

Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Urobte si dvojitú porciu mäsa, polovicu zjete na obed s ryžou a druhú polovicu si môžete dať na večeru už bez ryže.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.