šafránové rizoto

Šafránové rizoto s farebnou zeleninou a krevetami

Ako na obľúbené šafránové rizoto, ktoré sa v tradičnej talianskej kuchyni dochucuje maslom, parmezánom a podlieva suchým vínom?

Vyskúšajte fit verziu s natural ryžou, pridajte veľa zeleniny a cesnakom dochutené krevety. Ryžu môžete podliať zeleninovým polievkovým základom.

Takéto skvelé rizoto môžete zapojiť do svojho jedálnička na chudnutie úplne bez problémov 🙂

P.S.: Nezabudnite sa pochváliť svojim výtvorom v našej súkromnej FIT komunite na Facebooku. Veľmi sa tešíme 🙂

Čo budete na šafránové rizoto potrebovať?

 • 120g krevety
 • 50g natural ryža guľatozrnná
 • 100g zelenina (mrazená)
 • 1ks cesnak / strúčik
 • šafrán (štipka)
 • soľ, čierne korenie, bylinky
 • 1ks cibuľa, šalotka
 • 1pl olivový olej
 • 1čl polievkový základ

Šafránové rizoto – postup:


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

šafránové rizoto
 1. Ako prvú si začnite pripravovať ryžu. Natural ryža si vyžaduje svoj čas, dusíte ju aspoň 18min. Na troške olivového oleja osmahnete šalotku a potom pridáte ryžu. Odvážené množstvo si dajte do odmerky, aby sa vám potom ľahšie určil pomer vývaru, ktorým ryžu podlejete. Natural ryža potrebuje viac vývaru, zvyčajne až 1:1,5 (1:2). Počas varenia môžete v prípade potreby doliať. Na podliatie skúste použiť polievkový základ z DMky. Je chutný, bez pridania gluténov a cukru. Pridajte cca 1ČL do vriacej vody a premiešajte. Jemne osmahnutú ryžu podlejte vývarom, pridajte štipku šafránu a pod pokrievkou budete dusiť asi 15min na miernom ohni. Potom okoštujte a ak ryža nie je mäkká, ešte trošku podlejte a duste ďalej.
 2. Roztlačený cesnak, soľ, čierne korenie, nasekané bylinky a olivový olej premiešajte v mise. Do takto pripravenej “marinády” pridajte umyté, na papierovej utierke osušené krevety. Všetko jemne premiešajte a nechajte chvíľku odstáť.
 3. Do zohriateho woku alebo väčšej panvice šupnite krevety a osmahnite, keď začnú krevety meniť farbu do červena, podlejte troškou vody a pridajte mrazenú zeleninu, aká vám chutí. Všetko spolu poduste a po pár minútach, bez pokrievky nechajte prebytočnú vodu odpariť.
 4. Hotovo! Možete servírovať ryžu a na ňu zmes kreviet so zeleninou! Dobrú chuť!

Namiesto kreviet môžete použiť aj zmes morských plodov.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.