schudnúť

Schudnúť tým, že začnete viac jesť? Nikky sa to podarilo!

Niektorí dosiahnu spokojnosti, keď znížia svoju hmotnosť, keď sa im podarí schudnúť na váhe. Nikky Charanin schudla ale bola stále v blúdnom kruhu, z ktorého sa nevedela dostať von. Až kým neprišla na metódu, ktorá jej navždy zmenila pohľad na zdravé stravovanie.

schudnúť
PREDTÝM – 64,5kg 
POTOM – 68kg

Počas obdobia, kedy sa mi pokazila postava som prechádzala niekoľkými stresovými životnými prechodmi. Bola som zadĺžená, mali sme rodinné problémy a v škole tiež. Všetok tento stres spôsobil, že sa moja váha dostala tam, kde som nikdy nechcela aby bola.

Po niekoľkých rokoch som síce schudla (kvôli svadbe) ale potom som pribrala všetko naspäť.

Takže zase v blúdnom kruhu. Chcela som schudnúť ale nevedela som ako cvičiť. Neznášala som bežiaci pás a tak som si jednoducho vždy povedala, že nemám na to čas. Snažila som sa schudnúť tým, že som v týždni obmedzovala svoju stravu ale potom prišiel víkend, televízia a množstvo jedla. Kúpila som si dokonca aj tréningový online program ale mala som veľké svalovice, tak som to za pár dní vzdala.

Štyri roky po svadbe som vážila 64,5kg a necítila som sa dobre vo svojom tele.

Sledovala som Instagram a videla tam rôzne premeny. Motivácia rástla.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Dala som si cieľ schudnúť  4,5kg

Všade som čítala, že „kocky na bruchu sa robia v kuchyni“. Tak som sa rozhodla venovať svoje sústredenie prioritne na jedlo. Nevedela som takmer nič o zdravej výžive, tak som si zakúpila knihu s receptami na denný príjem 1600 kalórií. Úspešne som sa držala 12 týždňov ale potom ma to prestalo baviť. Strava bola veľmi stereotypná a nudná.

Rozhodla som sa dať zakúpenému online tréningovému programu druhú šancu. Absolvovala som 12 týždňov naozaj zodpovedne. Ani jeden tréning som nevynechala. Bola som tréningom a zdravou stravou doslova posadnutá. S kamarátkami sme šli na dámsku jazdu a ja som pila iba čaj.

Začala som mať psychické problémy, ktoré smerovali k anorexii a začala som strácať kontrolu nad jedlom

Musela som niečo zmeniť. Prvé kroky po absolvovaní diéty na 1600 kalórií / deň a online tréningového programu viedli priamo do posilňovne. Začala som cvičiť s váhami a videla som pokrok! Budovala som silu. Cvičila drepy, mŕtve ťahy…

Začala som milovať samú seba a cítila som novú silu

Neskôr som objavila makronutrienty. Veľa dievčat, ktoré som sledovala na Instagrame mali úspech pri sledovaní ich príjmu sacharidov, tukov a bielkovín. Keďže som sa zamilovala do cvičenia, tak som si povedala – prečo to neskúsiť?

Vypočítala som si svoju stravu a zistila som, že môžem denne prijímať až 1900 kalórií.

To bol pre mňa veľký zlom. Naučila som sa, že aby som dosiahla skutočný pokrok, musela som začať viac jesť a využívať energiu z jedla pohybom. Keď to prestalo fungovať – zvýšila som príjem kalórií. Prestala som sa vyhýbať nízkotučným jedlám a dokonca v nedeľu som si zaradila voľný deň, kedy som jedla čokoľvek – s mierou a načasovaním.

Strávila som roky snahou schudnúť. Ale vždy s jo-jo efektom. Bolo pre mňa neuveriteľné, že môžem jesť a pritom meniť svoje telo!

schudnúť

Dosiahla som hmotnosti 68kg. Pribrala som! Ale vďakabohu v inom pomere.

Spálila som tuk a nabrala trocha svalovej hmoty.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

Moje telo vyzerá lepšie, cítim sa zdravšie, som plná energie.

Nikdy som si neuvedomovala, aký zmätok mám v hlave z jedla. Nechápala som rozdiel medzi zdravím a fitness. Vždy som si vybrala ten najdrastickejší spôsob ako schudnúť a to sa nedalo vydržať. Teraz mám presnú predstavu o tom, čo znamená porcia jedla a čo môžem zjesť. Nasledujem svoj vlastný stravovací plán a momentálne konzumujem denne 2100 až 2400 kalórií denne. Milujem ovocie a thajské jedlá a vôbec sa im nevyhýbam. Trénujem 5 krát v týždni. Striedam ťažké tréningové dni, kedy zdvíham veľké váhy s dňami, kedy zdvíham menšie váhy a robím viac opakovaní. Kardio (bežiaci pás) stále nenávidím :D.

Ak by ste mi na začiatku povedali, že budem mať 68kg, asi by som nikdy nezačala. Nikdy by som si nebola myslela, že budem rada navštevovať posilňovňu a zdravo jesť. Takisto by som nikdy neuverila tomu, že budem milovať samú seba a svoje telo tiež. Našla som svoju vlastnú hodnotu. Život je teraz úplne iný ako fyzicky tak aj mentálne.

Čo sa môžeš naučiť ty z tohto článku?

Nikky bola typickým príkladom ženy, ktorá sa snaží schudnúť bez toho aby mala dostatočné vedomosti o zdravej výžive. Ako sama povedala – rozdiel medzi zdravím a fitness je obrovský. Je dôležité aby bol jedálniček zložený z takých jedál a v takom množstve kalórií, aby bol tvoj organizmus schopný udržať hormonálnu rovnováhu, dostatok energie pre životné potreby. Musíš si uvedomiť fakt, že aj na pálenie tuku potrebuješ energiu. A energia pre nás ľudí znamená – JEDLO. Takže predtým ako spustíš ďalší pokus o chudnutie, zabezpeč, aby bol tentokrát naozaj úspešný. Tvoj jedálniček musí mať hlavu a pätu. Nie obmedzenia.

P.S.: Pridajte sa do našej FIT komunity na Facebook-u. Ak vás zaujíma zdravý životný štýl, jednoznačne patríte k nám.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.