tekvicová polievka z maslovej tekvice

Lahodná krémová tekvicová polievka z maslovej tekvice

Polievky sú pre nás „must have“ v jedálničku (pamätáte sa na našu skvelú cesnačku?) a tekvicová polievka z maslovej tekvice nie je žiadnou výnimkou!

Nie, že by boli polievky podmienkou dodržiavania vyváženého jedálnička, ale jednoducho sme na ne snáď ešte od detstva zvyknutí. Tekvicová polievka z maslovej tekvice sa u nás doma varila počas víkendu, kedy slniečko príjemne hrialo a počasie pripomínalo neskoršiu jeseň.

tekvicová polievka z maslovej tekvice

Vtedy sme si spomenuli, že sme si uchovali balíček našej vynikajúej maslovej tekvice, ktorá sa nám tento rok urodila v našej záhradke. Vedeli sme, že (i keď sme sa jej počas sezóny poriadne objedli) počas zimy sa veľkým zásobám potešíme. A mali sme pravdu.

Nič sa predsa nevyrovná zeleninke, ktorú si sami dopestujete a spracujete. A keďže sme boli šikovní, maslová tekvička bola očistená, nakrájaná na kocky a pripravená na ďalšie spracovanie. Takže my môžeme povedať, že tekvicová polievka z maslovej tekvice bola u nás pripravená raz-dva!

Tekvicová polievka z maslovej tekvice je výnimočným a predsa tak jednoduchým receptom. Neodolateľná chuťou, no prípravou veľmi nenáročná, ktorá sa varí takmer sama.

Na jeseň sú tekvice všade, susedia si ich ponúkajú, vymieňajú, darúvajú a preto verím, že nájdete jednu aj vo vašej domácnosti a neukrátite sa o chutnú časť obeda.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Tekvicová polievka z maslovej tekvice – ingrediencie potrebné na prípravu

 • 1ks tekvica podľa vašej chuti
 • 2ks väčšia mrkva
 • jarná cibuľka
 • strúčik cesnaku
 • čierne mleté korenie
 • soľ
 • bobkový list

Tekvicová polievka z maslovej tekvice – postup na prípravu

 1. Do stredne veľkého hrnca dáme na kocky nakrájanú tekvicu, mrkvu, jarnú cibuľku a cesnak.
 2. Zeleninu varíme, kým nie je dostatočne mäkká na rozmixovanie.
 3. Nadbytočnú vodu odlejeme, aby polievka nebola po rozmixovaní zeleniny veľmi riedka.
 4. Zeleninu rozmixujeme ponorným mixérom, pridáme bobkový list a necháme zovrieť.
 5. Dochutíme soľou, čiernym korením, v prípade potreby pridáme ešte jeden strúčik pretlačeného cesnaku. (POZOR, aby vám chuť cesnaku neprebila prirodzenú chuť tekvičky)
 6. Na záver vmiešame do polievky tenký plátok masla (menej ako 5g), ktoré nám polievku krásne zjednotí.

Tadááá!

Tekvicová polievka z maslovej tekvice je na svete!

Výborná, jednoduchá, ktorá absolútne nevyžaduje, aby ste si ju do jedálnička prepočítavali. Verím, že ste jej uvarili dostatočne veľa a za tanierik či dva vám vystane i na ďalšie dni.

My si ju veru nabudúce pripravíme v tom najväčšom hrnci, pretože o posledný tanier sme sa takmer pobili.

Tekvicová polievka z maslovej tekvice nie je hlavným chodom! Polievka len pripraví váš žalúdok na príchod hlavného jedla a to priatelia už nájdete vo svojom jedálničku na mieru.

Pre ďalšiu inšpiráciu nás sleduj aj na FB v našej uzavretej komunite, kde spolu denne zdieľame recepty a rady ohľadom prípravy zdravých, chutných a vyvážených jedál.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.