tvarohový cheesecake

Tvarohový cheesecake si získa srdce každého „tvaroholika“

Tvarohový cheesecake je ideálny na letné, slnečné dni, ktoré si vyžadujú poriadnu dávku osvieženia. Vychladenému sa jednoducho nedá odolať!

Konečne tu máme dlho očakávanú časť roka a tou je leto. Naša pevná vôľa v tomto ročnom období dostáva poriadne zabrať, pretože práve leto so sebou prináša pokušenia v rôznych formách. Zmrzlina, kalorické nápoje alebo koláčiky ako z obrázku? A vy by ste chceli z každého ochutnať, no váš stravovací plán vám to nedovolí? Potom je Tvarohový cheesecake pre vás jasnou voľbou.

tvarohový cheesecake

Tvarohový cheesecake nie je zďaleka tak nezdravý a kalorický ako bežné cheesecakey. Naopak je nadýchaný, nabitý bielkovinami a neobsahuje cukor, či kalorickú bombu – mascarpone! Navyše môžete experimentovať, do receptu použiť potraviny, ktoré vám vyhovujú/chutia a zmeňte recept napríklad na ovocnú alternatívu cheesecakeu!

Tvarohový cheesecake má absolútne jednoduchú prípravu a zvyšok za vás urobí rúra. Ako doladíte finálny look je len a len na vás. Môžete použiť čokoládu, puding, ovocie, oriešky. Jednoducho všetko to, čo milujete.

My sme ho pripravili pri príležitosti rodinného stretnutia a poviem vám, bála som sa, že návštevy sa ani nedočká. Chuť tvarohu a pudingu je tak lahodná, že jeden kúsok sa zdá príliš málo. Tvarohový cheesecake si v našej rodine získal miesto medzi dezertmi a už teraz vieme, že hneď ako bude vhodná príležitosť, pripravíme ho aj ďalšej návšteve.

Pozorne si prečítajte recept na Tvarohový cheesecake a vychutnajte si leto po svojom a to bez výčitiek, že ste porušili nastavený jedálniček!


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

P.S.: Nezabudnite sa pochváliť svojim výtvorom v našej súkromnej FIT komunite na Facebooku. Veľmi sa tešíme 🙂

Tvarohový cheesecake a ingrediencie, ktoré naň budete potrebovať:

Korpus:

 • 1ks vajce
 • 10g kakao
 • 50g najemno pomleté ovsené vločky
 • 20g mandľová múka
 • 50ml Alpro mandľový nápoj vanilka

Plnka:

 • ½ balenia vanilkový puding + 250ml Alpro mandľový nápoj vanilka
 • 250g tvaroh odtučnený roztierateľný
 • 250g tvaroh jemný hrudkovitý
 • 45g proteín – Chocomilk
 • 2ks vajce

Poleva:

Tvarohový cheesecake a jeho nenáročný postup:

 1. Rúru si predhrejeme na 170-180 stupňov a tortovú formu (priemer – 20cm) si vystelieme papierom na pečenie. Na jemno pomleté ovsené vločky zmiešame spolu s ostatnými ingredienciami a rozotrieme na dno formy. Pečieme 10 minút.
 2. V hrnci si pripravíme vanilkový puding zmiešaný spolu s Alpro mandľovým mliekom – príchuť vanilka a keď puding vychladne, primiešame oba druhy tvarohu, proteínvajíčka.
 3. Takto pripravenú zmes vylejeme na predpečený korpus a pečieme ďalej cca 35 minút.
 4. Po dopečení korpusu môžeme začať pripravovať polevu. Či už ste si zvolili čokoládovú, ovocnú alebo želé závisí od vašej chuti. My sme zvolili pudingovo – čokoládovú a tú docielite tak, že uvaríte ½ balenia čokoládového pudingu spolu s mandľovým mliekom Alpro – príchuť vanilka. Keď máte puding hotový, pridajte čokoládu a tá sa tam za stáleho miešania krásne rozpustí.
 5. Polevou potrieme Tvarohový cheesecake, ozdobíme orechmi, ovocím, kokosom, bylinkami… A dáme zachladiť.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.