čierna káva na chudnutie

Čierna káva na chudnutie pred raňajkami? Aká je pravda?

Aký vplyv má čierna káva na chudnutie?

Prvou činnosťou dňa mnohých ľudí po zobudení je ranná káva. Po zazvonení budíka sa cítite omámene a trochu rozladene. Takže prirodzene, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je dať si poriadne silnú šálku kávy. Nová štúdia z University of Bath naznačuje, že to nie je zrovna najlepší nápad.

Ranná káva môže ráno narušiť glukózovú odpoveď tela a má teda priamy vplyv na inzulínovú senzitivitu

Počas výskumu rannej kávy rozdelili ľudí do 3 skupín

čierna káva na chudnutie

V 1.kontrolnej skupine členovia prežili ničím nerušenú noc a po zobudení dostali vypiť sladký nápoj, ktorý predstavoval energetickú (kalorickú) hodnotu bežných raňajok.

Členovia 2.kontrolnej skupiny absolvovali prerušovaný spánok a dostali vypiť rovnaký sladký nápoj ako náhradu energetickej hodnoty raňajok.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

V 3.kontrolnej skupine absolvovali tiež prerušovaný spánok, no po zobudení dostali vypiť silnú čiernu kávu a až po nej vypili nápoj energetickej hodnoty raňajok.

Čierna káva na chudnutie: aký bol výsledok výskumu?

čierna káva na chudnutie

Je zaujímavé, že štúdia nezistila žiadne zhoršenie odpovede glukózy z prvej ani druhej skupiny. Tretia kontrolná skupina však mala po vypití kávy nalačno negatívny vplyv na metabolizmus glukózy až o 50%.

Z tohto dôvodu vedci usúdili, že vzhľadom na inzulínovú senzitivitu je oveľa lepšie ak využijeme potencionálne stimulačné výhody rannej kávy až po raňajkách pri zvýšenej hladine glukózy v krvi.

Čo si myslia vedci?

Je potrebné urobiť ešte veľa výskumov aby sme lepšie pochopili vzťah medzi spánkom a metabolizmom. Nie je totiž úplne jasné koľko prerušenia spánku je potrebného na priame narušenie metabolizmu človeka.

Napriek tomu je z tohto výskumu jasné, že piť silnú kávu pred jedlom a po noci prerušovaného spánku môže obmedziť schopnosť tela efektívne reagovať na metabolizmus cukrov.

Zjednodušene povedané

Kontrola hladiny cukru v krvi je narušená, keď prvou vecou, s ktorou náš metabolizmus prichádza do styku, je káva. Je jednoznačné, že jej stimulačný účinok a zároveň aj energetické využitie prvého jedla dňa sú efektívnejšie v poradí najskôr jedlo, potom káva. 

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.