posilňovacie gumy na cvičenie

Posilňovacie gumy na cvičenie: 5 dôvodov prečo ich používať

Posilňovacie gumy na cvičenie – mnohými zatracované a mnohými uznávané… Oplatí sa s nimi cvičiť? Dá sa naozaj dosiahnuť zmeny postavy vďaka cvičeniu s expandermi?

2 hlavné dôvody, prečo ľudia NEchcú používať posilňovacie gumy na cvičenie

1.) Neznalosť

Niektorí ani len netušia, že našim svalom je absolútne jedno, či zdvíhame železné kotúče, betón, piesok alebo expandery. Čo je pri cvičení naozaj najdôležitejšie je svalový stimul.

Predstavte si to takto: Zjete jedlo (bielkoviny, sacharidy a tuky). Keď váš organizmus toto jedlo spracuje, tak využité živiny „posiela“ tam, kde ich je treba pomocou krvného obehu. Keď cvičíte, tak cítite napumpované (zväčšené/prekrvené) svaly, však? To znamená, že ste počas svalového stimulu do cvičenej svalovej skupiny „nahrnuli“ určité množstvo krvi. Viac ako zvyčajne. A v nej sa transportujú živiny, ktoré ste zjedli. A to je svalový stimul. To je to, čo potrebujete dosiahnuť. Prekrviť svoje svaly a dať im signál: „Dávam ti záťaž, ktorá je pre teba náročná a tak pracuj so živinami, ktoré som zjedol.“

2.) Ego

Bohužiaľ, je to tak. Mnoho chlapov povie: ,,Posilňovacie gumy na cvičenie? Haha… to je pre ženy.“ Rovnako tak to hovoria na jógu a keď prídu vyskúšať hodinu, tak z nich tečú kropaje potu. Pretože chlapské ego nepustí a potrebuje vidieť, že má na činke naloženú neskutočnú váhu, ktorá fiktívne dokazuje, že je ozaj chlapom… Keď však cvičenie s gumami uchopí správne a bez predsudkov, dokáže dosiahnuť oveľa väčšieho svalového stimulu (bod č.1) ako s činkami. Naozaj…


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

5x ÁNO pre posilňovacie gumy na cvičenie

1.) Svalový stimul

To sme si už spomínali vyššie. Už tomu rozumiete. Existuje princíp cvičenia, ktorý nazývame „variabilná rezistencia“. Je to typ cvičenia, ktorý je nový a preto sa na Slovensko dostane až tak za 5 až 10 rokov. Bohužiaľ.

posilňovacie gumy na cvičenie

Ide o jednoduchý princíp: Vyberiete si na každú svalovú partiu 1 hlavný cvik, ktorý budete cvičiť. Tento cvik budete v daný deň cvičiť iba 1 sériu. Nedáva vám to logiku, však? Veď vo fitku cvičíte 3-4 cviky na každú svalovú partiu a z každého cviku niekoľko sérií. A tu sa dostávame k podstate variabilnej rezistencie. Tá práve zastáva gumy na cvičenie ako tú najzdravšiu metódu budovania svalovej hmoty. Čím viac opakovane (po sebe) vykonávate prácu so svalom, tým viac dosahujete štrukturálneho poškodenia.

Podstata variabilnej rezistencie je tá, že cvičíte v tréningu na svalovú partiu 1 cvik – 1 sériu do absolútneho svalového vyčerpania (minutia zásob glykogénu). Takže sa bavíme o 20+ opakovaniach, ktoré vykonávate najskôr s plným rozsahom pohybu a čím menej vládzete, tým viac skracujete rozsah pohybu až sa dostanete do fázy „zamrznutia“ a nedokážete urobiť ani 1/5 z plného rozsahu pohybu. Tam končí séria.

Takto dosiahnete absolútne svalové vyčerpanie a maximálny stimul ak použijete posilňovacie gumy na cvičenie.

Krátky a efektívny tréning, ktorý vám dovolí stimulovať každú svalovú partiu až 3x týždenne. Keďže takýto tréning netrvá viac ako 30 minút, tak ho zvládnete odcvičiť viackrát v týždni.

Príklad rozloženia tréningového plánu:

Pondelok, streda, piatok – chrbát, ramená, biceps, triceps

Utorok, štvrtok, sobota – hrudník, stehná, brucho

Vyskúšajte v každej sérií dosiahnuť maximálneho svalového vyčerpania. Použite gumy na cvičenie a každé opakovanie robte nasledovne: 3 sekundy koncentrická fáza (zdvíhanie) – 3 sekundy kontrakcia (napnutie) – 3 sekundy excentrická fáza (púšťanie).

Garantujem extrémny svalový stimul!


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

2.) Málo miesta

Gumy na cvičenie uskladníte kdekoľvek. V poličke, v batohu, v úložnom priestore gauča či postele… naozaj kdekoľvek. Nepotrebujete obrovský priestor v obývačke alebo dokonca špeciálnu miestnosť pre domáce fitko.

3.) Stovky cvikov

Väčšinou je to v praxi tak – jeden stroj = jeden cvik. Gumy na cvičenie umožňujú tak širokú škálu cvikov, akú si v tejto chvíli ani nedokážete predstaviť.

4.) Sú lacné

Multifunkčná kladka za 700€? Uf… priznajme si… u mnohých je to viac ako mesačná výplata. Gumy na cvičenie si viete zabezpečiť od 40€ kompletnú sadu. Vďaka takej sade dokážete dosiahnuť odporu od 1kg až po 154kg. To je dosť slušné na „nástroj na cvičenie“, ktorý zmestíte do šuflíka. Nie?

5.) Cvičíte kdekoľvek

A tým myslím naozaj kdekoľvek. Gumy na cvičenie môžete dať do batohu, absolvovať turistiku v nádhernom počasí a na kopci s úžasným výhľadom a hrejúcim slnkom si zacvičiť dokonalý tréning. Prší? Nevadí. Gumy na cvičenie vybalíte v obývačke a cvičíte. Niekto pri vás spí a potrebujete hneď ráno odcvičiť? Jediný zvuk, ktorý bude počuť, bude vaše dýchanie… Idete na dovolenku a nechcete vymeškať tréning? Expandery sú pripravené aj v cestovnom kufri pre zážitkový tréning na pláži… Cvičíte naozaj kdekoľvek.

Posilňovacie gumy na cvičenie – povedzte im svoje ÁNO

Dosiahnete maximálny svalový stimul pre efektívnosť tréningu, nezaberú vám takmer žiadne miesto v dome, dovolia vám vykonávať stovky rôznych pohybov a tak otvárajú širokú škálu ponuky cvikov, sú lacné a môže si ich dovoliť naozaj každý, cvičiť môžete kdekoľvek a kedykoľvek.

Pravidelný tréning v spojení so správne nastaveným jedálničkom je červeným kobercom k dosiahnutiu vytúženej zmeny postavy.

Skúste to a nebudete banovať.

P.S.: Pridajte sa do našej FIT komunity na Facebook-u. Ak vás zaujíma zdravý životný štýl, jednoznačne patríte k nám.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.