detox

Detox? Prirodzený proces – Autofágia

Prirodzený detox – autofágia je životne dôležitý proces, pri ktorom bunky tela „čistia“ všetky nepotrebné alebo poškodené časti.

Telo človeka obsahuje bilióny buniek. V priebehu času sa v nich môžu hromadiť nežiaduce molekuly a to niekedy môže poškodiť niektoré z ich častí. Článok z roku 2015 publikovaný v časopise Nature vysvetľuje, že autofágia je prirodzený proces, ktorý reaguje na tento problém. Počas autofágie bunky odstraňujú tieto nežiaduce molekuly a nefunkčné časti.

Pojem „autofágia“ pochádza zo starogréčtiny pre „seba-jedenie“. (1)

Jediný funkčný detox, ktorý prebieha každý deň

Výhody autofágie zahŕňajú:

  • Odstránenie toxických proteínov z buniek, ktoré zodpovedajú za neurodegeneratívne ochorenia ako je napríklad Parkinsonova choroba alebo Alzheimerova choroba.
  • Recyklácia zvyškových bielkovín.
  • Výskum tvrdí, že autofágia hrá úlohu v mnohých pečeňových funkciách a mohla by zabrániť progresii viacerých stavov pečene, vrátane: Wilsonova choroba, akútne poškodenie pečene, nealkoholické tukové ochorenie pečene, chronické ochorenie pečene spojené s alkoholom.
  • Autofágia tiež ľudský organizmus ochraňuje pred rakovinou, kardiomyopatiou, cukrovkou, autoimunitnými ochoreniami a infekciami.

Dúfam, že je absolútne jednoznačné, že proces autofágie v ľudskom organizme je jediný funkčný detox, na ktorý však nepotrebujete prijímať žiadne špeciálne doplnky výživy, ktoré vám ponúkajú rôzne multi-level-marketingové spoločnosti. Autofágia je absolútne prirodzený spôsob očisty tela, ktorý sa v nás deje každý deň. Novodobé inštitúcie jej však dali marketingový názov detox a začali ľuďom predávať niečo, čo sa deje prirodzene.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Môžem ovplyvniť svoju autofágiu a naštartovať prirodzený detox organizmu?

Áno. Vedecký výskum priamo dokazuje, že prerušovaný pôst (Intermittent fasting) je najúčinnejším spôsobom ako podporiť a naštartovať autofágiu.

Uznávaná kardiologička Dr. Luiza Petre hovorí: „Ketóza, strava s vysokým obsahom tukov a nízkym obsahom sacharidov, prináša rovnaké výhody. Funguje ako skratka na vyvolanie rovnakých prospešných metabolických zmien. Tým, že nezaťažuje telo vonkajšou záťažou, dáva telu prestávku zamerať sa na svoje zdravie a opravu.“

detox

Z týchto tvrdení vyplýva, že Intermittent fasting a rovnako aj ketóza majú priaznivý vplyv na spustenie autofágie (prirodzený detox) v ľudskom organizme. Ich kombinácia znamená ešte násobne pozitívnejší vplyv nielen na autofágiu ale rovnako aj spaľovanie tukov.

V oboch typoch stravovania (prípadne v ich kombinácií) máme nízku hladinu glukózy, čo súvisí s nízkou hladinou inzulínu a vysokou hladinou glukagónu. Práve hladina glukagónu je tá, ktorá iniciuje proces autofágie.

Glukagón je hormón, ktorý sa tvorí v pankrease. Hlavným orgánom jeho účinku je pečeň. Ukladá v nej glykogén a má pozitívny vplyv aj na regeneráciu poškodených pečeňových buniek. Znižuje motilitu (pohyby) žalúdka a čriev a tiež ovplyvňuje transport vody a elektrolytov. Glukagón podporuje využitie tuku ako zdroja energie.

Bonus, spálite viac tukov

Pri dodržiavaní stravovacieho režimu prerušovaného pôstu alebo ketózy (alebo ich kombinácií) sa zvyšuje hladina glukagónu, ktorý priamo pozitívne ovplyvňuje proces autofágie, ktorá zas spôsobuje absolútne prirodzený, najzdravší a najfunkčnejší detox ľudského organizmu.

…a keď chcete svoj prirodzený detox podporiť ešte viac, pridajte do svojho denného programu aj cvičenie, ktoré vyvoláva autofágiu v orgánoch, ktoré sú súčasťou procesov metabolickej regulácie.

Spôsob ako si zlepšiť zdravie a spáliť prebytočné tukové zásoby je…

…absolútne jednoduchý. Nepotrebujete žiadne špeciálne doplnky výživy, spaľovače tukov, čarovné kávičky, džúsiky a kadejaké moderné prostriedky, ktoré vás presvedčujú o tom, že nemusíte robiť nič a všetko niečo (alebo niekto) urobí za vás.

Takto to nefunguje. Čo skutočne funguje sú vedou dokázané funkčné metabolické procesy, ktoré dokážete priamo ovplyvňovať vašou fyzickou aktivitou a jednoznačne prioritne tým, čo budete jesť.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

Akú kvalitnú výživu svojmu organizmu poskytnete, tak kvalitnú zdravotnú aj vzhľadovú odozvu od tela dostanete naspäť.

Správne – zdravé stravovacie návyky sú jediným kľúčom k ideálnej postave a stabilnému zdraviu.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.