diéta na chudnutie

Diéta na chudnutie: Pizza alebo šalát?

V záplave informácií je ťažké si udržať prehľad a s istotou vedieť, ktorá diéta na chudnutie skutočne vyrieši problém s nadváhou. Často sa stretávame s názormi, že sú určité potraviny „zázračné“ a pomôžu vám zhodiť nadbytočné kilogramy. Avšak, čo keby sme vám povedali, že zloženie stravy nie je jediným kľúčom k úspešnému chudnutiu?

V dnešnej dobe je obrovský tlak na nás mať ideálnu postavu a mnoho z nás túži po rýchlych spôsoboch, ako dosiahnuť stratu hmotnosti. V tomto zhone po „zázračných“ diétach sa často zanedbáva jednoduchý, ale dôležitý princíp: kalorický deficit.

Diéta na chudnutie má prioritne význam pre profesionálnych športovcov, ktorí potrebujú dosiahnuť určitú hmotnosť na konkrétny dátum, alebo rovnako pre modelky a ďalších, ktorí sa živia výzorom svojho tela / kondičným výkonom.

To, na čo by sa mal zameriavať bežný človek, nie je diéta na chudnutie, ale dlhodobé a udržateľné stravovacie návyky, ktoré poskytujú telu všetky živiny, ktoré potrebuje pre svoju existenciu.

A keď k tomu „pridáme“ kalorický deficit, dosiahneme stavu stabilného zdravia, peknej postavy a vyváženosti medzi chuťou a funkciou.

Týmto článkom vás kontroverzne vyzývme k tomu, aby ste si vybudovali kritický pohľad na všetko s označením „diéta na chudnutie“ a vybudovali si zároveň záľubu vo vyváženom životnom štýle.

Spoločne sa pozrieme na súvislosti medzi kalorickým príjmom a zložením stravy v kontexte chudnutia. Budeme analyzovať vedecké dôkazy a zdieľať konkrétne príklady.


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Otvorte oči, zbystrite pozornosť a objavte, prečo diéta na chudnutie nemá zmysel a priestor v živote bežného človeka, ktorého cieľom je „len“ vyzerať dobre a byť zdravý.

Diéta na chudnutie zložená iba z pizze?

Mark Haub (profesor výživy na Kansaskej štátnej univerzite) absolvoval známy experiment, v ktorom skúmal možnosť chudnutia pri konzumácií iba jedného druhu potraviny, konkrétne pizze.

Tento experiment trval 10 týždňov a profesor Haub konzumoval denne približne 1800 kalórií, pričom takmer všetky pochádzali z pizze.

Jeho cieľom bolo ukázať, že žiadna diéta na chudnutie nemá význam, že záleží na kalorickom deficite a nie nutne na zložení stravy.

Celý proces bol jednoduchý: Haub konzumoval pizzu 5-krát denne v malých porciách, ktorými si zabezpečil celkový kalorický deficit približne 800 až 1000 kalórií denne.

Počas tohto obdobia profesor Haub schudol približne 12 kilogramov.

Skutočne dokázal to, čo tvrdil, že chudnutie nie je závislé od zloženia potravy, ale od kalorického deficitu.

A teda logicky dokázal aj to, že diéta na chudnutie skutočne stráca na svojom význame.

Znamená to, že jesť len zeleninové šaláty je zbytočným trápením?

Áno, presne tak.

Pozor! My netvrdíme, že nemáte jesť zeleninu.

diéta na chudnutie

Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

My tvrdíme, že pokiaľ máte svoje obľúbené jedlá, ktoré ste kvôli chudnutiu úplne vymazali zo svojho jedálnička, vráťte ich čím skôr naspäť.

V skutočnosti platí to, že aby ste dosiahli stabilného zdravia a skutočne trvalého výsledku vytúženej postavy, potrebujete byť v pohode aj (hlavne) psychicky.

A pokiaľ je pre vás obmedzovanie v jedle – diéta na chudnutie – utrpením, tak s ňou musíte skončiť. To je jednoznačné.

Na čom skutočne pri chudnutí záleží, je kalorický deficit.

To znamená, že potrebujete poznať, koľko kalórií denne by ste mali zjesť na to, aby sa vaše telo dostalo do stavu spaľovania tukových. zásob.

Mrzí nás, ak sme vás sklamali. My len chceme, aby ste konečne mali zo svojho jedla a tela radosť!

Pretože to je to, na čom skutočne záleží.

Keby ste aj teraz v tejto chvíli držali akúkoľvek diétu na chudnutie a dozvedeli by ste sa, že nastal posledný deň vášho života, úprimne…

S najvyššou pravdepodobnosťou by ste sa na všetky tieto zbytočné obmedzenia z vysoka vys**li.

Užívajte si život nielen zážitkami, ale aj dobrým jedlom. Zaslúžite si to.

Pokiaľ potrebujete pomôcť nasmerovať pri chudnutí a chcete sa naučiť, ako zostaviť svoj jedálniček na chudnutie z bežne dostupných potravín bez obmedzení, tak kliknite na tento odkaz.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.