najlepšie kardio na chudnutie

SEX: Najlepšie kardio na chudnutie? Toto ste určite nevedeli

Sex (najlepšie kardio na chudnutie) prospieva tvojmu zdraviu – či už psychickému alebo fyzickému. Je to ale podobný prípad ako so sliepkou a vajcom. „Majú zdravší ľudia viac sexu alebo ľudia, ktorí majú viac sexu sú zdravší?“ hovorí Jennifer Bass, vedúca informačných služieb pre Kingsley Institute. Existujú štúdie, ktoré spájajú lepšie milovanie s lepším životom. Prečítaj si o tom viac.

Je sex fyzickou aktivitou? – Najlepšie kardio na chudnutie?

Samozrejme, sex sa nedá porovnávať s hodinou boxu alebo so silovým tréningom, avšak fakt, že pri tom vyvíjate fyzickú aktivitu sa poprieť nedá. Ľudské telo má viac ako 600 svalov a počas sexu ich uvoľňujeme a stláčame všetky. Ruky, zadok, nohy, stred tela – všetky tieto svaly sa používajú. Kým niektoré polohy majú väčší prínos, čo sa týka posilňovania, pokiaľ pri tom vyvíjate určité úsilie, budete spaľovať kalórie počas celého aktu.

Budeš cítiť po sexe viac šťastia?

najlepšie kardio na chudnutie - sex

Mať sex je rozhodne príjemnejšie, čo sa týka fyzickej stránky, ale napomáha nám aj pri zlepšení nálady a eliminácií depresií. Dôvodom, ver či nie, sú spermie. Štúdia vykonaná na State University of New York kontrolovala dĺžku vzťahu, množstvo sexu, čas, od posledného pohlavného styku, užívanie antikoncepčných tabletiek. Ukázali, že ženy, ktoré majú pohlavný styk bez kondómu uvádzajú zlepšenie nálady, menej depresívnych stavov, samovražedných myšlienok, než tie, ktoré kondóm použili. Prečo? Jedna z teórií je, že vaginálne tkanivo veľmi dobre absorbuje spermie. Tie, ktoré obsahujú látky ako napríklad endorfíny, oxytocín, serotonín a prolaktín, ktoré pomáhajú zlepšiť náladu. U žien je pohlavný styk doslova „nabúranie do systému“. Ak praktizuješ s partnerom najlepšie kardio na chudnutie pravidelne, mala by si byť v „siedmom nebi“ dlhšiu dobu.

Vďaka sexu silnejší imunitný systém?


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

Pomarančový džús? Mám. Očkovanie? Mám. Čas na sex? Mám!

Študia z Wilkes University v Pensylvánií poukazuje na to, že ľudia, ktorí majú sex jeden až dvakrát týždenne, majú trikrát toľko imunoglobulínu A (hlavná protilátka) vo svojom imunitnom systéme, ako tí, ktorí sex nemajú. Prípadne ho majú menej ako raz týždenne alebo viac ako trikrát za týždeň.

Najlepšie kardio na chudnutie a žiariaca pleť?

Zabudni na ranné rituály starostlivosti o pleť a drahé pleťové vody. So zvýšenou cirkuláciou krvi a prekysličením krvi môžete dosiahnuť dočasne žiariacu pleť. Ale sú tu aj dlhodobejšie kozmetické výhody sexu. Orgazmus spúšťa príval endorfínov a rastových hormónov, ako je DHEA, ktoré pomáhajú hojiť poškodenú pleť slnkom a fajčením. Škótske štúdie ukázali, že ľudia, ktorí majú sex každý druhý deň vyzerajú výrazne mladšie (o 7 až 12 rokov) oproti tým, ktorí ho tak často nemajú. Ak máš problémy s pleťou, stráv nejaký čas o samote so svojim mužom – tvoja pleť sa ti poďakuje.

Viac sexu = Menej stresu?

V roku 2010, brazílsky minister zdravotníctva odporučil sex (spolu s ďalšími tradičnými formami cvičenia) ako riešenie na vysoký krvný tlak a nebol veľmi ďaleko od pravdy. Výskumníci zo Škótska zistili, že ľudia, ktorí sú sexuálne aktívni, majú nižší krvný tlak pri vykonávaní stresujúcich úloh ako je rozprávanie na verejnosti, oproti tým, ktorí mali pohlavný styk za posledné dva týždne len párkrát. „Sčasti je to okysličením krvi a nesústredením sa na negatívne veci,“ vysvetľuje Britton.

Lepší spánok 

Neber si to osobne, ak tvoj partner začne chrápať pár minúť po príjemných aktivitách v posteli. Ten intenzívny pocit relaxácie, ktorý cítiš po pohlavnom styku, v dôsledku návalu oxytocínu, ťa dokáže uspať omnoho rýchlejšie. Máš zajtra dôležité stretnutie? Zahrň najlepšie kardio na chudnutie (sex) do vašich večerných plánov deň pred tým.

Sex zvyšuje sebadôveru

Tie úsmevy po sexe, ktoré máte na svojich tvárach, sú znakom zábavného večera a dobre odvedenej práce. „Myslím si, že keď ľudia zlepšia potenciál sexuálneho vyjadrenia, nakopne ich to aj v osobnom živote. Zvýši sa ich sebavedomie, pretože im to dodáva pocit, že sú atraktívni, žiaduci, zdatní a začnú si viac veriť.“ Hovorí Britton. „A to sa prenáša do všetkých oblastí života.“

Sex (najlepšie kardio na chudnutie) utužuje vzťah

Štúdia vykonaná vedcami z University z Pittsburgh and the University of North Carolina zistili, že z 59 párov, tí ktorí majú viac fyzického kontaktu vykazujú vyššie množstvo oxytocínu. Oxytocín je produkovaný pri sexe a dokonca aj pri bozkávaní, a vytvára nutkanie sa viazať,“ vysvetľuje Britton. „Je to dôvod, prečo sa bezprostredne po sexe ľudia chcú maznať a byť pri sebe.“

„Masturbácia alebo sex s niekým, koho nemilujeme môže byť ešte príjemnejší, ale nenapĺňa naše emocionálne potreby do takej miery, ako sex s niekým, na kom nám záleží,“ hovorí Marta Meana, PhD, profesorka psychológie na University of Nevada, Las Vegas a prezidentka spoločnosti pre Sexuálne terapie a výskum. Takže, keď sa oddávaš sexuálnym radovánkam osamote, uvoľňovanie oxytocínu zapríčiní, že si veľkorysejší človek voči ostatným miesto toho, že by si mala pocit sa usadiť a pliesť detské topánočky.


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

Sex miesto tabletky: rýchla úľava od bolesti

Vlna oxytocínu, ktorá preletí vaším telom, uvoľní endorfíny, ktoré majú podobnú štruktúru ako opiáty a rovnako dobre ovplyvňujú naše receptory v mozgu. „Je to veľmi dobrý spôsob na úľavu od bolesti,“ hovorí Britton. Bolí ťa hlava? Miesto šlofíka si dopraj príjemný čas so svojim partnerom.

Sex dodáva energiu

Okrem toho, že zvyšuje tok krvi v tele, zvyšuje aj tok krvi do mozgu, čo nám dodáva extra dávku glukózy využitú ako energiu. Ak ťa teda čaká kopec e-mailov alebo iná dôležitá práca, sex – najlepšie kardio na chudnutie je presne to, čo by ťa malo nakopnúť.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.