banánové smoothie na chudnutie

Rýchle, chutné, výživné: Banánové smoothie na chudnutie, ktoré si zamilujete!

Pri snahe schudnúť nás častokrát nezastaví len pevná vôľa, ale aj okolnosti všedných dní. Riešením môže byť aj banánové smoothie na chudnutie!

Môže sa stať, že nemáte čas jesť. Takisto sa môže stať, že máte deň plný stresu a na jedlo jednoducho nemáte chuť.

Viete, čo robiť v takýchto situáciách? Ako dodržať nastavený jedálniček a nezakončiť deň večernými výčitkami?

2 modelové situácie, kedy banánové smoothie na chudnutie nie je záchranou iba pri chudnutí…

1.) Vstal som až 20 minút po prvom budíku a tak rýchla sprcha bola jediné, čo sa vôbec „s odretými ušami“ dalo stihnúť. Po ceste do práce ma čakala nepríjemná kolóna a napriek všetkej snahe nebol šéf zrovna nadšený z meškania. Hneď ma zavalil množstvom práce. Medzitým mi volali zo školy, že môj syn má kašeľ a treba s ním ísť k lekárovi, aby nenakazil ostatné deti. Vôbec neviem, čo skôr. Neviem, kde mi hlava stojí… A už vôbec nemám priestor myslieť na nejaký jedálniček!

2.) Ráno som vstal ešte pár minút pred budíkom. Nebola to sprcha, ale vaňa. Neboli to žiadne raňajky ale skvelá teplá praženička s čerstvým pečivom, ktorého vôňa urobila z bytu „malú pekárničku“. V práci je to úplne v pohode. Zopár kolegov má voľno, tak je celkom kľud a šéf má podivuhodne dobrú náladu. Je čas desiaty. Mne však nechutí jesť. Ešte stále cítim viac-menej sýty žalúdok z raňajok, ktoré som si tak vychutnal. Potrebujem však do seba „dostať“ potrebné makronutrienty (bielkoviny, sacharidy a tuky), aby bolo všetko dodržané tak, ako to môj metabolizmus potrebuje v prospech stanoveného cieľa.

Poznáte riešenie týchto modelových situácií?


Sú pre vás tieto premeny inšpirujúce?

Ak áno, toto by ste určite mali vidieť:

Viac informácií

My áno!

Dámy a páni, predstavujeme vám priam dokonalého pomocníka pri dodržiavaní jedálnička na mieru.

Ooops… teda, nemusí byť tak úplne „iba“ na chudnutie… ale o tom potom.

Najskôr by sme si mali vysvetliť

Nenechajte sa oklamať. Smoothie nie je náhrada jedla. Smoothie je jedlo.

banánové smoothie na chudnutie

Výživová hodnota vášho smoothie závisí od toho, čo doňho všetko dáte. Nechápte tomu ako: ,,Kúpim si takýto prášok, zamiešam s vodou a hotovo.“ Takto to, žiaľ, nefunguje. Každý, kto sa vám snaží takéto „čáry máry“ predať, je klamár. Smoothie rozumejte ako komplexné jedlo.

Napríklad také naše banánové smoothie na chudnutie, ktoré klientom pravidelne zapájame do ich jedálničkov na mieru (našim klientom sa môžete stať aj vy, stačí kliknúť sem a pozorne čítať), obsahuje aj bielkoviny, aj sacharidy, aj tuky. Žiadny problém. Pretože to má v zmysle celého jedálnička „hlavu a pätu“. Dáva to zmysel a telo vždy dostane všetko, čo potrebuje na to, aby sa mohlo zbavovať toho, čo nepotrebuje – tukové zásoby.

Potrebujete, aby vaše banánové smoothie na chudnutie nebolo tak úplne „na chudnutie“? Jednoduché riešenie:

Ak ste človek, ktorý nie je fyzicky aktívny (necvičí), jednoducho zvýšite pomer makroživín – viac arašidového masla, viac piškót, viac banánu a prípadne aj viac bielkovín z proteínu. Alebo namiesto activie použiť plnotučný tvaroh… Fantázií sa medze nekladú.

Ak ste človek, ktorý pravidelne cvičí, do svojho smoothie môžete pridať dôležité aminokyseliny, napríklad taký Glutamín, ktorý má v našom tele najväčšie zastúpenie a je zároveň najanabolickejšou aminokyselinou vôbec. Prípadne aj kreatín (odporúčame „pure“ kvôli rozpustnosti).

Alebo môžete tieto dve možnosti skombinovať a urobiť si skutočne objemové smoothie.

Dôležité je pochopiť 1 vec


Toto jesť a chudnúť?👇

jedálniček na mieru

Pre diétach sen, s nami realita…

Viac informácií

A tou je, že smoothie nemá predstavovať diétne jedlo a ani náhradu jedla. Smoothie má predstavovať komplexné jedlo, ktoré obsahuje všetky dôležité makroživiny, ktoré sú práve pre vaše telo nevyhnutné pre správne fungovanie všetkých metabolických procesov. Metabolickým procesom rozumieme aj spaľovanie tuku – teda konkrétne: premenu tuku na energiu. A ak sa chcete dostať k tomu, aby vaše telo potrebovalo využiť tuk na spotrebovateľnú energiu, potrebujete byť v kalorickom deficite. A to už závisí od vášho celkového denného / týždenného / mesačného jedálnička.

Máte svoj jedálniček nastavený správne? Dosahujete stanovené ciele? Ak nie, radi vám pomôžeme.

Ak áno, vyskúšajte do svojho jedálnička zakomponovať aj naše skvelé banánové smoothie na chudnutie a uvidíte, že sa stane vašim pravidelným obľúbeným nápojom.

P.S.: Ďalšie inšpirácie na smoothie a mnoho ďalšieho zdieľame v našej súkromnej FIT komunite na Facebooku.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Bielkoviny : 30g

Sacharidy : 50g

Tuky : 20g

KALÓRIE : 510

Banánové smoothie na chudnutie – ingrediencie potrebné na prípravu:

  • 1ks banán (cca 100g)
  • 1ks biela activia
  • 150ml mlieko 3,5%
  • 20g proteín (vaša obľúbená príchuť)
  • 10g piškóty
  • 20g arašidové maslo

Banánové smoothie na chudnutie – postup na prípravu:

  1. Všetky vyššie uvedené ingrediencie vložíme do mixéra a rozmixujeme.
  2. Konzumovať môžeme ihneď, alebo môžeme banánové smoothie odložiť do chladničky a konzumovať vychladené. Svojou konzistenciou a chuťou pripomína milkshake.

Zistite, ako schudnúť:

Urobte si Test Nutričnej Optimalizácie teraz hneď zdarma a získajte osvedčené know-how.